Kód: 48

Barbecue omáčka s whiskey

149 Kč 129,57 Kč bez DPH
Skladem

Americká verze barbecue omáčky na steaky, klobásky a další dobroty.

Kategorie: Chilli Omáčky
Hmotnost: 0.4 kg
Objem: 185 ml
Pálivost: 2/5

Barbecue omáčky tvoří ve světě, společně s klasickými hot-sauce, jedny z nejběžnějších omáček používaných k dochucování jídel.  Existuje nepřeberné množství receptů a druhů, některé dobré a některé ještě lepší. Základní verze BBQ omáček obsahují třeba jen 5-7 ingrediencí. U pokročilejších verzí receptur není vyjímkou 20 a více složek. Složení těch nejlepších výrobků je často střeženo jako rodinné zlato.

Rajčatový základ naší barbecue omáčky skvěle doplňuje whiskey, která jí dodává úžasné kouřové aroma a chuť. Spojení s dalšími 14 ingrediencemi, které jsme použili při její výrobě, zajišťuje velmi komplexní sladko-kyselou chuť, na jejímž konci najdete střední pálivost chilli papriček Bhut Jolokia.

Tuto omáčku oceníte především na grilovačkách a podobných letních akcích, ale skvělá celoročně bez ohledu na to zda je venku teplo, nebo zima.

Složení: rajčatový protlak (zahuštěný rajčatový protlak (230 g rajčat na 100 g výrobku), voda, cukr, zahušťovadlo: modifikovaný škrob, sůl), cukr, med, voda, ocet, sójová omáčka (voda, sójové boby, sůl, cukr, pšeničná mouka, sójový extrakt), hořčice (voda, hořčičné semeno, ocet, cukr, sůl, kurkuma, výtažek koření), sůl, whisky (0,72%),  přírodní kouřové aroma, třtinová melasa, chilli sušené (Jolokia), zahušťovadlo: kukuřičný škrob, pepř.