Vychutnejte si letošní grilovačku na maximum s hořčičnou omáčkou

Naše hořčičná omáčka s medem se stala již několikrát po sobě hitem v mezinárodních soutěžích. Díky skvěle vyvážené kombinaci hořčice, medu a směsi koření je tato omáčka perfektním doplňkem k vepřovému masu a neměla by chybět na žádné BBQ party. 

Univerzální omáčka do každé kuchyně

Hořčičná omáčka s medem si výborně rozumí s grilovanými pokrmy, zejména pak s vepřovým a kuřecím masem nebo rybami. Oblíbená je jak pro úžasnou chuť, tak pro své univerzální použití jako dip, glazura nebo omáčka. Jedná se o kondiment vyrobený z hořčičných semen a octa, pro který je charakteristická ostrá a pikantní chuť. Ačkoliv se nejčastěji hořčičná omáčka využívá během grilování, poslouží také jako marináda na maso, případně ji přidejte do salátů nebo si s ní potřete sendvič s trhaným masem. 

Recept na grilovaná vepřová žebírka s medovo-hořčičnou omáčkou

Jedním z našich favoritů je recept na grilovaná vepřová žebírka s medovo-hořčičnou omáčkou, který je perfektní volbou pro grilování s rodinou a přáteli. Hořčičná omáčka dodá masu pikantní chuť, která si podmaní nejednoho gurmána.

 

Potřebné ingredience:

  • 1,5 kg vepřových žebírek
  • 1/2 šálku medovo-hořčičné omáčky
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 2 lžičky soli
  • 1 lžička mletého černého pepře
  • 2 stroužky česneku (nasekané)
  • 1 lžička papriky

Postup:

Na marinádu v míse smíchejte medovo-hořčičnou omáčku, olivový olej, nasekaný česnek, sůl, pepř a papriku. Žebírka vložte do velké misky a přelijte je připravenou marinádou. Dobře promíchejte a nechejte žebírka marinovat v lednici nejméně 2 hodiny, ideálně přes noc. Následně vyjměte žebírka z marinády a položte je na předehřátý gril. Grilujte žebírka asi 20-30 minut, pravidelně je otáčejte a občas potřete zbývající marinádou. 

Jakmile jsou žebírka hotová, vyjměte je z grilu a nechte je chvíli odpočinout. Poté je můžete podávat s další porcí medovo-hořčičné omáčky jako dip a s hranolky, pečenými bramborami nebo zeleninovým salátem.

Věříme, že je naše medovo-hořčičná grilovací omáčka s medem je skvělým doplňkem každé kuchyně. Byl to náš vůbec první výrobek, který jsme začali jako firma prodávat, a jsme hrdí na všechny vaše pozitivní ohlasy.