O nás

 

Kdo jsme - výrobci českých chilli delikates

Stručně a jasně - jsme dva kámoši, kteří se s podporou našich rodin pustili do podnikání v gastro byznysu. Žijeme na jižní moravě, kde také často nakupujeme suroviny pro výrobu, od místních farmářů. Celou firmu řídíme sami, počínaje nákupem surovin a výrobou, konče tvorbou stránek, na kterých zrovna jste. Firmu jsme založili s naprosto minimálními investicemi, osmilitrovým hrncem na omáčky, vařečkou, ručním tyčovým mixérem a zásobou chilli paprik z desetimetrové zahrádky. Jo, a s obrovským nadšením :-) . 

 

Dnes má náš hrnec s automatickým míchadlem objem 100 litrů, profesionální gastro mixér vypadá spíše jako zbíječka a za jeden den spotřebujeme tolik chilli, kolik nám dříve stačilo na měsíc. 

Celý náš byznys se snažíme řídit dle jednoduchého hesla: " dělej jak nejlíp umíš, a chovej se tak, jak bys sám chtěl, aby se k tobě chovali ostatní". 

 

Jak to začalo

Okolo roku 2010, na jednom ze srazů fanoušků chilli, jsme se bavili o tom, že nás baví nejen jíst samotný papričky, ale hlavně výroba omáček. Tehdy to byl jen koníček, zábava pro nás a nejbližší okolí, který ujíždělo na našich soukromých zásobách. 

Velká změna nastala v roce 2012, kdy jsme poslali naši omáčku do Austrálie. Jeden fajn šílenec jménem Neil Smith, se natáčí na video při ochutnávkách chilli omáček, a tak jsme si řekli, že mu pošleme naši Hořčičnou omáčku s medem, aby nám řekl co si o ní myslí.  

Přišlo nám zpět "that's awesome! one of the nicest sauces I've ever tasted!"  - aneb "to je úžasné, jedna z nejlepších omáček jakou jsem kdy ochutnal". 

To byl první impuls k myšlence věnovat se chilli na profesionální úrovni. Než se plán stal skutečností, zabralo nám to další 2 roky příprav, plánování, a především odvahy proměnit "řeči u piva" v realitu. 

V průběhu času jsme se setkali s nejrůznějšími celebritami ať už v klasickém showbusinessu, v gastru, nebo velikány světa hotsaucek. 

 

  

Proč to děláme, co chceme

 

Protože chceme lidem nabídnout to, co jsme si dlouhý léta vařili sami pro sebe - když jsme na českým trhu marně hledali výrobky, který pálí, ale mají i chuť a jsou vyrobené z kvalitních surovin. Ono totiž smíchat rajčata z konzervy, přidat mrkev, chilli a vydávat to za bůhvíco umí spousta lidí.

My chceme dodat na trh kvalitu na úrovni chilli delikates

A tady naše samochvála končí. 

Vy jste ti, kdo by nám měl říct, jestli jsme uspěli. Jestli jsou naše výrobky tak dobré, že o nich třeba řeknete vašim známým a kamarádům.

 

 

Komu za to mimojiné vděčíme?

Říká se, že každý je svého štěstí strůjcem. Podle nás je to pravda jen zčásti, protože vaše okolí vám může zásadně pomoct k cíli. 

U nás, kromě našich fantastických manželek, rodin a příbuzných, to jsou: 

 

Firma My Food Market je náš obchodní partner od prvních dnů naší existence, prodávají naše zboží, pořádají s námi ochutnávky, zvou nás na svoje gastro akce a vůbec, jsou naprosto skvělí, vedením počínaje, prodejci konče. Kéž by všechny firmy v gastro oboru byly takhle založeny a řízeny. 

Pivovar Lucky Bastard, kde dělá sládka náš kamarád Honza Grmela, bez kterých bychom náš byznys ani nerozběhli. Jo, a taky proto, že dělá skvělý pivo :-)

  

Chilli Growshop My-Garden, kde máme i naši kamennou prodejnu s veškerým zbožím který děláme, za naše eshopový ceny. 

 

Firma Pedro Loco, majitel obchodu Chilližrout, se kterým jsme rozbíhali Chilližrouty, díky kterýmu jsme se mohli setkat třeba právě s Pohlreichem, pomohl nám se základní myšlenkou designu a stylu značky, a i teď po všech těch letech naše majdy prodává :-)