Náš příběh

Kdo jsme?

Jsme My-Chilli – výrobci českých chilli delikates. Jsme dva kámoši, kteří se s podporou rodin pustili do podnikání v gastro byznysu. Vyrábíme chilli omáčky a další druhy pálivých delikates. Nejdůležitější pro nás není pálivost, ale chuť. Naše omáčky sbírají ocenění doma i na světových soutěžích.

Žijeme na jižní Moravě, kde také často nakupujeme suroviny pro výrobu našich omáček od místních dodavatelů. Celé si to řídíme sami – nákupem surovin a výrobou počínaje a tvorbou webových stránek, na kterých se zrovna nacházíte, konče.

My-Chilli jsme založili s minimálními investicemi, osmilitrovým hrncem na omáčky, vařečkou, ručním tyčovým mixérem a zásobou chilli paprik z desetimetrové zahrádky. A s obrovským nadšením :-) Dnes má náš hrnec s automatickým míchadlem objem 100 litrů, profesionální gastro mixér vypadá spíše jako sbíječka a za jeden den spotřebujeme tolik chilli, kolik nám dříve stačilo na měsíc. 

Celý náš byznys se snažíme řídit podle jednoduchého hesla: „Všechno, co děláš, dělej nejlíp, jak umíš. A chovej se tak, jak bys sám chtěl, aby se k tobě chovali ostatní.“ 

 

Jak to začalo?

Někdy v roce 2010 jsme se na jednom ze srazů fanoušků chilli bavili o tom, že nás baví nejen jíst samotné papričky, ale hlavně vyrábět omáčky. Tehdy to byl jen koníček, zábava pro nás a nejbližší okolí, které k naší radosti ujíždělo na našich soukromých zásobách.

Velká změna nastala v roce 2012, kdy jsme poslali jednu naši omáčku do Austrálie Neilu Smithovi. To je jeden fajn šílenec, který se natáčí na video při ochutnávkách chilli omáček. Tak jsme si řekli, že mu pošleme naši Hořčičnou omáčku s medem, ať ji otestuje a řekne, co si o ní myslí. Jeho reakce předčila naše nejbláznivější naděje:

"That's awesome! One of the nicest sauces I've ever tasted!"
aneb
"To je úžasné! Jedna z nejlepších omáček, jakou jsem kdy ochutnal!“

Neil Smith, 2012

 

To byl první impuls k myšlence věnovat se chilli na profesionální úrovni. Než se plán stal skutečností, zabralo nám to další 2 roky příprav, plánování… a především odvahy proměnit „řeči u piva“ v realitu. 

V průběhu času jsme se setkali s nejrůznějšími celebritami, ať už v klasickém showbusinessu, v gastru, nebo velikány světa hotsaucek.

zdenek_small

Ano, šéfe! :-D Vaření se Zdeňkem Pohlreichem.

 

cajohns

S Johnem Hardem, zakladatelem CaJohns Fiery Foods.

 

ed_currie

S „tátou“ Caroliny Reaper – Smokin' Edem Curriem (druhý zprava).

 

Proč to děláme?

Protože chceme lidem nabídnout to, co jsme si dlouhá léta vařili sami pro sebe. Na českém trhu jsme roky marně hledali výrobky, které pálí, ale zároveň mají chuť. A navíc jsou vyrobené z kvalitních surovin. Ono totiž smíchat rajčata z konzervy, přidat mrkev a chilli a vydávat to za bůhvíco umí spousta lidí.

Vyrábíme chilli delikatesy, které se vyznačují pálivostí, výbornou chutí, kvalitou použitých surovin a taky krásným obalem. Hodí se ke každodennímu užití i jako vděčný dárek.

Naše výrobky jsou úspěšné na českých i celosvětových soutěžích. Těší nás zejména ten fakt, že ocenění sbíráme nejen na specializovaných soutěžích chilliomáček, ale také na soutěžích, které primárně hodnotí chuť potravinářských výrobků.

Ale nejdůležitějšími „porotci“ jste pro nás vy – naši zákazníci. Vaše zpětná vazba je pro nás klíčová. A velmi nás těší každá pozitivní recenze, každá pochvalná zmínka a každé podělení se o pálivou radost s vašimi kamarády a známými.

my_small_900px 

Naše první placky z World Hot Sauce Awards v USA (2016). Cibulové chutney má stříbro a Hořčičná s medem bronz.

 

Komu za to (mimo jiné) vděčíme?

Říká se, že každý je svého štěstí strůjcem. Podle nás je to pravda jen zčásti, protože vaše okolí vám na vaší cestě může zásadně pomoct. 

U nás jsou to na prvním místě naše rodiny. A dále: 

 

Firma My Food Market (nyní Sklizeno) je náš obchodní partner od prvních dnů naší existence. Prodávají naše zboží, pořádají s námi ochutnávky, zvou nás na svoje gastro akce a vůbec, jsou naprosto skvělí, vedením počínaje, prodejci konče. Kéž by všechny firmy v gastro oboru byly takhle založeny a řízeny. 

Pivovar Lucky Bastard, kde dělá sládka náš kamarád Honza Grmela. Bez nich bychom náš byznys ani nerozběhli. Jo, a taky do této naší síně slávy patří proto, že vaří skvělá piva :-)

Chilli Growshop My-Garden, kde máme i naši kamennou prodejnu se všemi omáčkami, které vyrábíme. Navíc za naše e-shopové ceny. 

Firma Pedro Loco, majitel obchodu Chilližrout, se kterým jsme rozbíhali Chilližrouty. Díky němu jsme se mohli setkat s řadou těch gastrocelebrit (třeba Zdeňkem Pohlreichem), pomohl nám se základní myšlenkou designu a stylu značky a i teď po všech těch letech naše majdy prodává :-)

 

Tak! Teď už víte, kdo jsme. Pojďte se seznámit s našimi omáčkami!

Klikni na obrázek!

 

Oceněné omáčky