Novinka
Kód: 149

Luxusní Barbecue omáčka

269 Kč 233,91 Kč bez DPH
Skladem

Barbecue omáčka z těch nejlepších ingrediencí, jaké jsme na trhu našli. Prémiové San Marzano rajčata, kubebový pepř, kokosový cukr a jedna z nejvíce nakouřených single malt whisky na trhu. Exploze chuti! 

Kategorie: Limitované Edice
Pálivost: 2/5
Objem: 185 ml

Přátelé, u této omáčky nám lehce hráblo. Vlastně vznikla tak, že jsme si říkali "co kdybychom udělali omáčku z toho nejlepšího, co se dá sehnat?" Prostě takový Mercedes (či pro fanoušky vzpílajících se koní - Ferrari :) ) v omáčkách. Tak jsme pátrali, a zjistili, že největší šanci máme právě v kategorii BBQ omáček, kam se často dává vše možné, ale přitom možnosti jsou obrovské. 

Výsledkem je zcela exkluzivní (a také nákladná na suroviny) omáčka, ve které jsme opravdu nešetřili tím nejlepším. Místo standardního rajčatového protlaku jsme nakoupili italská San Marzano rajčata, a protlak si z nich vyrobili sami. Namísto obyčejného pepře, jsme vzali Kubebový, který má kromě vyjímečné ceny, i fantastický dřevitý základ. 

O sladkou chuť se stará kombinace třtinového, ale i kokosového cukru a nektaru, jehož výroba je velmi náročná, ale chuť stojí za to - silně pražené karamelové tóny pomáhají dodat omáčce komplexní chuť. 

A na závěr jsme do ní nalili dvě sedmičky desetileté single malt whisky, jejíž slad byl sušený na rašelině, pro pořádně nakouřený dojezd omáčky. 

 

Tohle je limitovaná edice a vaříme ji maximálně jednou ročně, nečekejte :) 

Složení: Rajčata San Marzano, třtinový cukr, kokosový cukr, balzamikový ocet, balzamiková redukce (obsahuje siřičitany), kokosový nektar, whisky (Ardbeg 10yo), ocet, pyré z chilli (Carolina Reaper), kukuřičný škrob, třtinová melasa, přírodní kouřové aroma, chilli sušené (chipotle), kubebový pepř.